Letnia Akademia VR


24.05.2024 r.  |  online

Prezentujemy aplikacje Letniej Akademii VR

Letnia Akademia VR to wydarzenie, które odbywa się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Główną przestrzenią spotkań będzie aula  zaprojektowane w metaversie Spatial, a jeden z warsztatów zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem aplikacji ShapesXR. Poniżej przedstawiamy linki do aplikacji oraz podstawowe informacje pozwalające na rozpoczęcie przygody w wirtualnej rzeczywistości. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

ShapesXR

ShapeXR to zestaw narzędzi umożliwiający tworzenie w przestrzeni wirtualnej. Jest to narzędzie bardzo intuicyjne i posiadające ogromne możliwości. Szczególnie warto zwrócić uwagę na:


ShapeXR bardzo chętnie udzielił wsparcia Letniej Akademii VR i dzięki tej aplikacji uczestnicy będą mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których będą mieli okazję zweryfikować efektywność pracy zespołowej w przestrzeni 3D. ShapeXR dziękujemy za udostępnienie aplikacji i udostępnienie licencji pozwalającej na zorganizowanie warsztatów LA VR.

Organizatorzy

Wydarzenie organizowane jest przez Laboratorium EduVRLab - Wydział Humanistyczny AGH we współpracy z Academia Electronica. Komitet Organizacyjny tworzą osoby studiujące i pracujące na uniwersytetach w całej Polsce. Twórcami i kierownikami Letniej Akademii VR są mgr Jan Waligórski i mgr inż. Maciej Pronkiewicz. Projekt Wirtualium jest finansowany ze środków Wydziału Humanistycznego AGH.