Letnia Akademia VR


24.05.2024 r.  |  online

Prezentujemy sylwetki osób eksperckich prowadzących wykłady i warsztaty podczas Letniej Akademii VR

Realizacja naszej akademii jest możliwa dzięki udziałowi poniżej przedstawionych osób. Nieodpłatnie i w ramach swojego wolnego czasu przygotowali i poprowadzą dla Was wykłady i warsztaty:

Sidey Myoo 

Sidey Myoo to od 2007 pseudonim naukowy prof. dr hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki. Sidey Myoo pracuje w Pracowni Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie w odniesieniu do sztuki współczesnej. W 2006 posłużył się pojęciem wirtualne realis, które stało się podłożem dla ontoelektroniki, czyli ontologii nakierowanej na analizę rzeczywistości wirtualnej, potraktowanej jako sfera bytu. Jest autorem książek: Dzieło sztuki jako system, Wirtualne realis. Estetyka w epoce elektroniki, Ontoelektronika oraz prac redagowanych, a także szeregu artykułów. W 2007 roku powołał Academia Electronica – wirtualną, część Uniwersytetu Jagiellońskiego, działającą w wirtualnym świecie Second Life oraz w Spatial, gdzie organizowane są konferencje oraz prowadzone są oficjalne kursy akademickie. 

dr Justyna Janik (@proud_prawn)

Kulturoznawczyni i groznawczyni. Swoje badania prowadzi na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Instytucie Sztuk Audiowizualnych. Działa również w ramach pracy Ośrodka Badań Groznawczych UJ. Naukowo interesuje się filozofią i estetyką gier cyfrowych, szczególnie zagadnieniami związanymi z cyfrową materialnością gier, narracją oraz losowością. Bliskie są jej też estetyczne rozważania Tadeusza Kantora, które stara się zinterpretować w kontekście groznawczym. Autorka książki "Gra jako obiekt oporny. Performatywność w relacji gracza i gry cyfrowej".  

dr Dota Szymborska (@Dota)

Doktora etyki, magistra filozofii i stosowanych nauk społecznych, wykładowczyni akademicka (Uniwersytet WSB Merito). Zajmuje się etyką nowych technologii, publikuje o AI, prowadzi szkolenia również dla biznesu z etyki generatywnej sztucznej inteligencji. Maratonka, triathlonistka obecnie uczy się grać w golfa (w symulatorze i na polu).

mgr Jan Waligórski (@Erytropoetyn)

Twórca i Przewodniczący Wirtualium, pomysłodawca i organizator Letniej Akademii VR  doktorant na AGH, kognitywista, techno-antropolog. Jego badania skupiają się na wirtualnej rzeczywistości jako przestrzeni ludzkiej egzystencji, w szczególności interesuje go zagadnienie wirtualnego ucieleśnienia. Członek EduVRLab, Academia Electronica i Collegium Invisibile. 🌐

mgr Laura Słocka 

Doktorantka Kolegium Nauk Prawnych Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, przygotowująca rozprawę doktorską na temat neurotechnologii i dóbr osobistych. Zainteresowania naukowe: prawo nowych technologii, w tym głównie ochrona prywatności i cyberbezpieczeństwo, prawo medyczne oraz wszelkie prawne i etyczne aspekty neurotechnologii. Prelegentka wielu międzynarodowych konferencji i szkół letnich z zakresu prawa nowych technologii, prawa procesowego czy prawa amerykańskiego. Autorka artykułów naukowych dotyczących ochrony neurodanych i obowiązków informacyjnych przedsiębiorcy.

mgr Jolanta Chowańska (@Neutrinka)

Tworzy wirtualne przestrzenie Academia Electronica, absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła Jeleniogórską Szkołę Fotografii oraz Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Programistka, fotograf, twórca 3D. Założycielka Stowarzyszenia Fotograficznego Poza Kadrem w Kaliszu. Kreuje Światy w VR, tworzy aule wykładowe dla Academia Electronica.

mgr inż. Maciej Pronkiewicz (@Prospector)

Współorganizator Letniej Akademii VR, uczestnik i prelegent Wirtualium, nauczyciel oligofrenopedagog, terapeuta VR, nauczyciel i wicedyrektor w PZSiPS w Bolesławcu, doradca metodyczny z informatyki w PCEiKK w Bolesławcu, nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w ZSE w Bolesławcu. Innowator, miłośnik nowoczesnych technologii w edukacji ze szczególnym uwzględnieniem robotów edukacyjnych i wirtualnej rzeczywistości. Popularyzuje nowoczesne rozwiązania edukacyjne i prowadzi szkolenia w ramach stworzonego Centrum Nowoczesnych Technologii w Edukacji (https://www.facebook.com/CNTwE oraz https://www.linkedin.com/in/cntwe/)

Organizatorzy

Wydarzenie organizowane jest przez Laboratorium EduVRLab - Wydział Humanistyczny AGH we współpracy z Academia Electronica. Komitet Organizacyjny tworzą osoby studiujące i pracujące na uniwersytetach w całej Polsce. Twórcami i kierownikami Letniej Akademii VR są mgr Jan Waligórski i mgr inż. Maciej Pronkiewicz. Projekt Wirtualium jest finansowany ze środków Wydziału Humanistycznego AGH.